Artykuły

aktor-tancerz

                Urodzony w 1994 roku. Absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. S Wyspiańskiego w Krakowie (dawnej PWST). Współzałożyciel i tancerz Vagabond Physical Collective. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendium przyznanego za wybitne osiągnięcia w kulturze i sztuce. Stypendysta Kibbutzim College of Education Technology and The Arts w Tel Awiwie w Izraelu. Stypendysta Rektora Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Były tancerz Polskiego Towarzystwa Tanecznego w klasie tanecznej „A”. W latach 2007-2013 tancerz Szkoły Tańca „Elida” w Mielcu. Pierwsze kroki w kierunku teatru tańca stawiał w Grupie Tańca „Beznazwy” w Mielcu, w sezonie 2012-2013.

                Tancerz w spektaklu „Przejścia” na podstawie „Święta Wiosny” i „Wesela” I. Strawińskiego  chor. Jacek Łumińsk. Tancerz w spektaklu „Bezdech” reż. i chor. Sylwia Hefczyńska Lewandowska. Jako tancerz i aktor, przy spektaklach współpracował m.in. z Jerzym Stuhrem (Bal Manekinów), Peterem Palacio (Danza Concierto Company, Kolumbia; Middlesex), Agnieszką Bednarz (Fundacja ART_committed; LET IT BE - poBYT zorganizowany), czy Brianem Michaels’em.

Uczestnik projektu badawczego podczas 2nd CEEC-China Summer Dance Camp w Chinach.

Asystent choreografa Jacka Łumińskiego przy spektaklu dyplomowym studentów AST WTT w 2018 roku.

                Laureat 8. edycji konkursu choreograficznego 3…2…1… TANIEC! w Krakowie z autorską choreografią „Stonewall Inn” (I i II nagroda indywidualna). Finalista Solo Dance Contest podczas Gdańskiego Festiwalu Tańca w czerwcu br. Zdobywca wielu nagród na Ogólnopolskich i Międzynarodowych Turniejach Tańca Towarzyskiego. Tancerz w etiudzie „On ice this thin” w choreografii Agnieszki Borkowskiej. Praca wyróżniona podczas finału International Solo/Duo Dance Festiwal 2016 w Budapeszcie. Trzykrotny laureat Fama Festiwal w Świnoujściu. Współtwórca i wykonawca spektaklu „Freaks” powstałego i prezentowanego w Izraelu we współpracy ze studentami Kibbutzim Collage of Education w Tel-Awiwie. Uczestnik wielu szkoleń i warsztatów m.in. P.A.R.T.S. Summer School w Brukseli, OWTW „Na bosaka” w Połczynie Zdroju. Z zamiłowania również jako nauczyciel tańca współczesnego współpracuje ze Studiem Tańca MK w Tarnowskich Górach oraz z innymi placówkami kultury, prowadząc regularne warsztaty taneczne. Lubi wycieczki. Dużo podróżuje.