Artykuły

Wiesław Gawałek - ur. 13.03.1957 r. we Lwowie. Ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. we Wrocławiu w klasie perkusji. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu. Posiada weryfikacje ministerialne -piosenkarza i aktora estradowego. Współpracował z Państwową Filharmonią w Opolu, Teatrem Rozrywki w Chorzowie, Operetką Wrocławską oraz Gliwickim Teatrem Muzycznym. Był pedagogiem w PSM II st. w Nysie, PSM I st. w Strzelcach Opolskich, PSM II st. we Wrocławiu, SKIBA we Wrocławiu oraz w ŻAK w Katowicach.  Laureat ,,Srebrnej i Brązowej Iglicy’’ przyznawanej we Wrocławiu z okazji Dnia Teatru.

Publiczność teatralnej znany ze spektakli takich jak: ,,Kat i błazen’’, ,,Skrzypek na dachu’’, ,,O dwóch takich, co ukradli księżyc’’, ,,Zorba’’, ,,Ptasznik z Tyrolu’’, ,,Wiedeńska krew’’, ,,Kot w butach’’, ,,Anna Karenina’’, ,,Kwiat Hawai’’,  ,,Pinokio’’, czy  ,,Mały Książę’’.  Grał ,,Mistrza Ceremonii``w polskiej prapremierze musicalu ,,Cabaret’’.

Brał udział w licznych programach telewizyjnych m.in. :,,Jak w starym kabarecie’’, ,,Podwieczorek przy mikrofonie’’ w TVP Polonia oraz ,,Stompin`an`singin’’.

W Teatrze Muzycznym Castello można podziwiać  go w roli Barona Mirko Zety w operetce ,,Wesoła Wdówka oraz w roli Feriego z ,,Księżniczki Czardasza’’.