Artykuły

Urodził się 29.10.1988 roku w Tarnowskich Górach. Edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowskich Górach w klasie skrzypiec .

W 2007 roku został laureatem I nagrody amatorskiego konkursu wokalnego "Śląskie śpiewanie" organizowanego przez ZPiT Śląsk im. Stanisława Hadyny. Studia wokalne podjął w 2008 roku w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w klasie prof. Jana Ballarina na Wydziale Wokalno-Instrumentalnym. Ukończył je w 2013 roku. Brał udział w kursach wokalnych prowadzonych przez: Wiesława Ochmana, Daniela Weeksa, Ryszarda Karczykowskiego. W studenckim przedstawieniu wileńskiej wersji "Halki" Stanisława Moniuszki był odtwórcą partii Jontka. Uczestniczył w III Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Operowej im. Adama Didura w Bytomiu oraz w I Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Andrzeja Hiolskiego w Kudowie Zdrój.

Debiutował na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego w przedstawieniu operetkowym "Wesoła wdówka" Franza Lehara w roli Cascady, współpracuje również z Operą Śląską w Bytomiu wykonując partie Ottokara w operetce Johana Straussa "Baron cygański", Freda w "My fair lady" Frededicka Loewe, Dancaira w "Carmen" Georga Bizeta, Schaunarda w "Cyanerii" Giacomo Pucciniego, partie tytułową w operze "Don Giovanni " Wolfganga Amadeusza Mozarta, Falkego w "Zemście nietoperza" Johanna Straussa, partie tytułową w "Phantomie" Maury Yestona.

Współpraca z Filharmonią Śląską, Zabrzańską, Warmińsko-Mazurską, Częstochowską. Dwa nagrania dla radia Katowice w audycjach kierowanych do dzieci w wieku przedszkolnym. Na swoim koncie ma również koncert dla ofiar Holokaustu w Auschwitz w dziele "Requiem for Auschwitz" Roger Moreno Rathgeb pod dyrekcją Riccardo Sahiti.