Artykuły

Absolwentka Prywatnej Szkoły Operowej A. Teligi. Urodziła się i wychowywała w Armenii. Już jako dziecko, uczęszczała na zajęcia śpiewu tańca i uczyła się gry na fortepianie.  Będąc w Polsce, podjęła naukę w PSM ll St. w Gliwicach, w klasie śpiewu solowego.

Naira Ayvazyan jest uczęstniczką wielu festiwali ( ''Ave Maria''- 2006r, ''Gloria''- 2007r, 2008r, ''Viva Il Canto'' 2009r,) konkursów (Im. Fr. Platówny we Wrocławiu 2000r, konkurs operetkowy Im. I. Borowickiej w Krakowie 2006r, Konkurs im. A. Didura w Bytomiu w 2008r) oraz kursów wokalnych min u Aleksandra Teligi i Igora Kuszplera.  Obecnie koncertuje po całej Polsce, wyśpiewując repertuar operowo- operetkowy.   Współpracowała ze znakomitymi dyrygentami, min; Marcin Nałęcz – Niesiołowski, Sławomir Chrzanowski, Lesław Sałacki, Marian Vach, Wojciech Szaliński. Występowała min; z Gliwickim Teatrem Muzycznym,  Operą i Filharmonią Podlaską, z Filharmonią Zabrzańską. W 2010r. wcieliła się w rolę tytułowej bohaterki śląskiej wersji operetki ‘’Wesoła Wdówka’’. Premiera sztuki miała miejsce w Operze Śląskiej w Bytomiu.

W teatrze Castello zadebiutowała rolą Sylvii Varescu w operetce ''Księżniczka Czardasza''.

Wszechstronnie uzdolniona, zaskakuje publiczność ciągłą metamorfozą sceniczną. Uwielbia śpiew, taniec i... piękne suknie.